Menestys

KAUSI 2017-2018

OLYMPIALAISET & PARALYMPIALAISET
slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi)
paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
banked slalom, pronssi (Matti Suur-Hamari)

MAAILMANCUP
-2 kultaa, 1 hopea, 2 pronssia)
Landgraaf banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
Landgraaf banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
Pyhä paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
Pyhä paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
Saksa big air, pronssi (Kalle Järvilehto)

WST-KIERTUE
-3 elite pronssia
Peking Air & Style big air, pronssi (Enni Rukajärvi)
Dew Tour slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi)
X Games slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi)

WORLD ROOKIE TOUR
-1 kulta, 2 hopeaa, 2 pronssia
Italia slopestyle, hopea (Iina Puhakka)
Italia slopestyle, pronssi (Eveliina Taka)
Italia slopestyle, kulta (Valtteri Kautonen)
Italia slopestyle, hopea (Joonas Bergman)
Italia slopestyle, pronssi (Sami Kallo)

KAUSI 2016-2017

MAAILMANCUP
-8 kultaa, 2 hopeaa
Landgraaf banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
Landgraaf banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
Saksa big air, kulta (Roope Tonteri)
Copper big air, hopea (Enni Rukajärvi)
Laax Open slopestyle, kulta (Enni Rukajärvi)
Seiser Alm slopestyle, kulta (Enni Rukajärvi)
La Molina paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
La Molina paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
La Molina banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
PyeongChang paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)

WST-KIERTUE
-1 elite kulta
-1 international hopea
Grand Prix de Russie big air, hopea (Roope Tonteri) - international
Air & Style big air, kulta (Enni Rukajärvi) - elite

MM-KISAT
(BIG WHITE, SIERRA NEVADA, DEAFLYMPICS, JUNIOREIDEN MM-KISAT)
-3 kultaa, 1 hopea, 2 pronssia
paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
Deaflympics kulta, paripujottelu (Cecilia Hanhikoski)
big air, hopea (Enni Rukajärvi)
junioreiden slopestyle, pronssi (Elli Pikkujämsä)
junioreiden big air, pronssi (Elli Pikkujämsä)

WORLD ROOKIE TOUR
-1 kulta, 2 hopeaa, 4 pronssia
Italia slopestyle, kulta (Valtteri Kautonen)
Italia slopestyle, hopea (Carola Niemelä)
Italia slopestyle, pronssi (Emmi Parkkisenniemi)
Itävalta slopestyle, hopea (Iina Puhakka)
Itävalta slopestyle, pronssi (Eveliina Taka)
Itävalta big air, pronssi (Iina Puhakka)
Itävalta big air, pronssi (Eveliina Taka)

KAUSI 2015-2016

MAAILMANCUP
-paracrossin, banked slalomin ja para overallin kokonaiskilpailun voitot (Matti Suur-Hamari)
-3 kultaa, 2 hopeaa, 4 pronssia
Landgraaf paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
Landgraaf paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
Aspen paracrossi, hopea (Matti Suur-Hamari)
Aspen paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
Big White paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
Big White paracrossi, pronssi (Matti Suur-Hamari)
Big White banked slalom, kulta (Matti Suur-Hamari)
Sapporo halfpipe, hopea (Markus Malin)
PyeongChang slopestyle, pronssi (Ville Paumola)


MM-KISAT
(WST MM YABULI)
-1 kulta, 2 hopeaa
big air, kulta (Peetu Piiroinen)
big air, hopea (Enni Rukajärvi)
slopestyle, hopea (Enni Rukajärvi)

WST-KIERTUE
-1 elite-kulta
-2 international pronssia
Pleasure Jam slopestyle, pronssi (Roope Tonteri) - international
X Games paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
Sony Xperia Snowboard Fest big air, pronssi (Axel Thelen) - international

WORLD ROOKIE TOUR
-2 kultaa
Italia slopestyle, kulta (Henna Ikola)
Itävalta slopestyle, kulta (Henna Ikola)

KAUSI 2014-2015

MAAILMANCUP
-kolme maailmancup-mitalia Freestylen kokonaiskisan voitto: big air, slopestyle, halfpipe (Janne Korpi)
Slopestylen kokonaiskisan voitto (Janne Korpi)
Kanada paracrossi, hopea (Matti Suur-Hamari)
Kanada banked slalom, hopea (Matti Suur-Hamari)
Stoneham slopestyle, hopea (Janne Korpi)

WST-KIERTUE
-3 elite-tason mitalia
-9 international-tason mitalia
Pleasure Jam slopestyle, kaksi pronssia (Roope Tonteri ja Kristiina Nisula) - international
Dew Tour slopestyle, hopea (Enni Rukajärvi) - elite
Moskova big air, kulta (Roope Tonteri) - international
Air & Style big air, hopea (Peetu Piiroinen) - international
Burton European Open slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi) – elite
Mammoth Grand Prix slopestyle, pronssi (Enni Rukajärvi) - elite
Val d’Isere big air, kulta (Nuutti Niemelä) - international
Val d’Isere big air, hopea (Kalle Järvilehto) - international
Slovakia big air, kulta (Kalle Järvilehto) - international
Slovakia big air, hopea (Tuomas Pohjonen) - international
Ruotsi big air, pronssi (Roope Tonteri) - international
Andorra slopestyle, hopea (Roope Tonteri) - international

MM-KISAT
(KREISCHBERG, LA MOLINA, JUNIOREIDEN MM KIINA JA DEAFLYMPICS)
-3 kultaa, 4 hopeaa, 2 pronssia
slopestyle, hopea (Roope Tonteri)
big air, kulta (Roope Tonteri)
big air, hopea (Merika Enne)
paracrossi, kulta (Matti Suur-Hamari)
banked slalom, pronssi (Matti Suur-Hamari)
junioreiden slopestyle, hopea (Elli Pikkujämsä)
junioreiden slopestyle, pronssi (Mikko Rehnberg)
Deaflympics kulta, paripujottelu + hopea, parisuurpujottelu (Cecilia Hanhikoski)

WORLD ROOKIE TOUR
-2 kultaa, 2 hopeaa, 3 pronssia
Italia slopestyle, kulta (Mikko Rehnberg)
Italia slopestyle, hopea (Samu Sundell)
Italia slopestyle, pronssi (Sami Kallo)
Oslo halfpipe, hopea (Veera Nissinen)
Oslo halfpipe, pronssi (Ida Räisänen)
Itävalta slopestyle, kulta (Henna Ikola) —> WSF rookie champion
Itävalta slopestyle, pronssi (Elli Pikkujämsä)